A co že to vlastně nabízím?

Výuku FJ přes Skype

NIKAM NEJEZDĚTE, ZAPNĚTE SKYPE!

Je to jednoduché, pohodlné, časově ekonomické, moderní a zábavné!

V současné době (z důvodu cestování) nabízím pouze výuku francouzštiny přes Skype. Nebojte se nových technologií a vyzkoušete, jak je učení dnes pohodlné!

Chcete hodiny se mnou nebo s rodilým mluvčím? Můžete mít obojí za stejnou cenu

Konverzace s rodilým mluvčím !

A jak taková výuka probíhá?

Lekce přes Skype jsou čím dál oblíbenější způsob výuky a není proč se tomu divit. Skype má oproti klasickým lekcím spoustu výhod, díky kterým se budete učit rádi!

  • Učíte se odkudkoli chcete! Z pohodlí domova nebo z kanceláře, z hotelu na dovolené nebo z restauračního zařízení. Stačí jen přístup k internetu a ať jste kde jste, nepříjdete o svou pravidelnou lekci. Nachlazení, zlomená noha, tělesný handicap, déšť či sněhová kalamita, děti doma bez hlídání, pracovní cesta či dovolená v zahraničí,... nic Vás nezastaví! A to samozřejmě platí také pro lektora, takže ani ten Vám nebude kvůli podobným důvodům rušit lekce.
  • Můžete si vybrat jakýkoli čas chcete pro vykonávání Vašich lekcí. Brzy ráno, během polední pauzy nebo dokonce pozdě večer... Lektor učí z domova, takže se Vám lehce přizpůsobí.
  • Nemusíte se nikam přepravovat, stačí jen zapnout PC a můžete začít. 60 nebo 90min čistého času jen pro Vás! Neutrácejte zbytečně.
  • Výuka je přizpůsobena jen a jen Vám a Vašim potřebám. Nemusíte dělat něco, co nepotřebujete! Zlepšujete tak své jazykové dovednosti daleko rychleji než v kolektivním kurzu.
  • Během výuky je možné používat technologie, které nám zpříjemní učení ještě víc! A to zejména možnost vytvoření vlastní webové stránky pro každý kurz se všemi materiály, sdílení obsahu v počítači lektora a především využití programu k psaní poznámek on-line a jejich uložení! Řekněme si o těchto programech více:

Skype

Program pro bezplatné volání přes internet

Skype je program pro bezplatné volání přes internet, který je velice jednoduchý i pro ty, kteří se s počítači moc nekamarádí.

Zdarma si ho můžete stáhnout a nainstalovat např. zde. Vytvoříte si vlastní profil, vyhledáte jméno svého lektora, které naleznete v kontaktech a můžete začít!

Skype umožňuje kromě volání s webkamerou také písemný chat, posílání odkazů či sdílení pracovní plochy počítače, což může být při lekcích velmi praktické.

Pro kvalitní komunikaci přes Skype doporučuji mít dobré internetové připojení a sluchátka s mikrofonem pro eliminaci možného okolního šumu. 

Google Site

Vlastní webová stránka s materiály ke každé lekci Vašeho kurzu

Google nabízí spousta užitečných programů zcela zdarma a jedním z mých oblíbených je Google Site pro tvorbu vlastích jednoduchých webových stránek.

Pro každého svého žáka vytvářím na začátku naší spolupráce jednoduchovou webovou stránku, kde nalezne všechny informace a veškerý materiál ke svému kurzu : osnovu našich lekcí, videa, články, slovíčka, cvičení, aktivity, otázky ke konverzaci, domácí úkoly, apod., ale také údaje o platbě kurzů a podobné užitečné informace.

Ke kurzům si tedy nebudete potřebovat kupovat žádnou učebnici. Vše, co potřebujete, naleznete na těchto stránkách, které Vám vytvořím na míru.

Vše je samozřejmě zahrnuto v ceně kurzů a za stránky neplatíte žádný příplatek!

FramaPad

Bezplatný internetový program umožňující synchronní psaní

FramaPad je jedním z početných bezplatných programů nabízených francouzskou společností FramaSoft. Na všechny jejich užitečné programy se dostanete na internetu bez nutnosti registrace. Mým nejoblíbenějším programem je FramaPad, který umožňuje synchronní psaní.

To znamená, že když si ho otevřete a kliknete na tlačítko "Créer un pad" dole v tabulce, objeví se Vám stránka podobná MS Word, na kterou můžete psát. Když zkopírujete adresu stránky a někomu ji pošlete, tak ten na ni může psát taky a vidíte to oba dva. Takový je princip tohto užitečného programu.

Před každou lekcí Vám pošlu odkaz na stránku FramaPad, která nám během lekce bude sloužit s psaní poznámek - tzn. nových slovíček, vysvětlování nové gramatiky, psaní cvičení, opravování domacích psaných úkolů, apod. Stejně jako tabule a sešit v klasické třídě.

Velkou výhodou je, že FramaPad Vám kromě klasické tabule ve třídě umožňuje uložit si stránku v podobě .doc nebo .pdf nebo jiných formátech. Nemusíte tak ztrácet při hodině čas opisováním poznámek do sešitu a můžete si je znovu klidně projít po skončení lekce.

 

Líbí se Vám můj styl výuky? Zajímá Vás, kolik takové lekce stojí? Nebojte, nevyděsíte se. Podívejte se na Ceník