Tipy na webu

Nejlepší slovníky

Aneb na Google Translate se vybodněte!

Lingea vydává nejlepší české jazykové slovníky, od těch kapesních až po bichle, ale nejen to! Pro mě nejpohodlnější variantou je výborný elektronický slovník, který Lingea nabízí naprosto ZDARMA v nejrůznějších jazycích! Je spolehlivý, najdete v něm jak klasické, tak i hovorové, idiomatické, regionální i vulgární výrazy, slovesné vazby, fráze a spousta příkladů! 

Pro hlubší pochopení obtížnějších výrazů doporučuji, hlavně pro pokročilé žáky, výkladový slovník CNRTL. Kromě jasně popsaných definic významů s příklady tu můžete najít i synonyma, antonyma či etymologii daného slova.   

Tv5 Monde

Rodilí mluvčí, zajímavá témata, pestrá cvičení, od A1 po B2.

Na webu Tv5 Monde si na své příjde každý. Francouzi, lektoři i studenti francouzštiny. Po Vás, co se chtějí učit, Tv5 Monde nabízí spousta poslechových i jiných cvičení pro všechny úrovně od úplných začátečníků po pokročilé. Najeďte na sekci "Langue française - Apprendre le français", zvolte Vaši úroveň jazyka (A1-B2) a vyberte si, na co se chcete podívat - buď podle tématu nebo podle názvu seriálu (např. aktuální reportáže ze světa na "7 jours de la planète", cestopisné krátké dokumenty z Francie na "Tourisme en France", nebo originální seriál k učení se slovíček každodenních předmětů v kabelce na "Sac des filles", atd...). Každé video je doplněno několika interaktivními autokorektivními cvičeními z porozumění. 

Kde nakupovat jazykové pomůcky?

Knihy, učebnice, hry, DVD/CD

E-shop s levnými jazykovými učebnicemi a literaturou. Kromě francouzštiny tu najdete taky angličtinu, němčinu, ruštinu, atd. Mám s nimi jen pozitivní zkušenosti, můžu doporučit!

Ať už chcete koupit cokoli, Heuréka vám vyhledá, ve kterém e-shopu to pořídíte nejlevněji, a taky vám díky recenzím poradí, zda danému e-shopu můžete důvěřovat. Skvělá služba.

Další dobrý a levný e-shop na nákup jazykových knih, her a učebnic. Najdete zde i informace o "Librairie francophone" ve Francouzském Institutu v Praze.